Результати проведення соціологічного дослідження «Перешкоди та прояви корупції на шляху здійснення безоплатної приватизації землі громадянами»

У серпні 2007 р. Вознесенською міською громадською організацією «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська» було проведено соціологічне опитування. Опитування проводилось в рамках реалізації проекту «Протидія корупції в сфері управління земельними ресурсами», який впроваджується в рамках проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна». У опитуванні взяли участь100 мешканців міста, які вже скористалися своїм правом на безоплатну приватизацію землі.

Головною метою даного дослідження було визначення основних перешкод та корупційних проявів на шляху здійснення безоплатної приватизації землі громадянами та подальше використання результатів дослідження в ході розробки рекомендацій по їх усуненню.

За результатами дослідження були встановлені наступні факти:

1. Основним і найбільш поширеним, а значить зрозумілим і доступним джерелом інформації про можливість безоплатної приватизації землі виявилися люди (вказали 59% респондентів). Набагато менше (12%) опитаних вказало на газети, як джерело інформації.

2. Половина (50%) респондентів вказувало, що зверталось за консультаціями по процедурі безоплатної приватизації Треба відмітити, що серед тих 50% респондентів, які звертались за консультаціями, третина (34%) не змогли отримати вичерпної інформації.

3. Більшість респондентів (90%) приватизували земельну ділянку для експлуатації житлового будинку, інші (10%) – для ведення особистого селянського господарства. Для інших цілей опитані не приватизували земельні ділянки, хоча законом передбачена така можливість. У більшості (90,9%) з респондентів приватизована ділянка була вже у користуванні до приватизації.

4. Середня площа приватизованої земельної ділянки становила 0,077 га (мін. 0,1 га, максимальна 0,75 га). У двох випадках респонденти вказували, що приватизували для будівництва або експлуатації житла ділянку площею більше 0,1 га, хоча це не передбачено законодавством.

5. Один з індикаторів бюрократизму та потенційним джерелом корупції є кількість звернень до різних установ у процедурі. Середня сума відвідувань всіх установ впродовж процедури приватизації становить 11,2 рази. Найбільш проблемними виявились відділ земельних ресурсів (2,76 відвідування впродовж процедури) та землевпорядна організація (3,36 відвідування).

6. У процедурі безоплатної приватизації респонденти вказували, що від них вимагалось в середньому 7 документів (мінімально 1 документ, максимально 10 документів, найчастіше називали 8 документів).

7. Перед отриманням державного акту, законодавство вимагає, щоб особа, яка приватизує земельну ділянку замовила необхідну для приватизації документацію у землевпорядної організації, що має ліцензію на виконання землевпорядних робіт. В середньому по всіх організаціях вартість послуг з виготовлення документації становила:

- до 600 грн. оплачувало 72,7% респондентів,

- до 1000 грн. – 21,2%

- до 2000 грн. – 5,1%

- більше 2000 грн. – 1%

8. Від моменту звернення респондента до міської ради до одержання державного акту найчастіше (41% відповідей) процедура тривала до півроку (але більше 3х місяців).

9. Всього 22% респондентів назвало хоча б один вид додаткових витрат, при чому середня сума всіх витрат становила 291,76 грн. Найчастіше респондентам доводилось витрачати на платні послуги державних органів (45,5%) та хабарі (40,9%).

10. Основною особливістю здійснення безоплатної приватизації землі в місті громадянами є те, що 19,39% опитуваних здійснювали не приватизацію земельної ділянки, а переоформлення документу, що підтверджує право власності на земельну ділянку (державного акту) по раніше вже приватизованій земельній ділянці. Тобто, фактично декілька разів відбувалося виготовлення технічної документації для отримання державного акту по одній і тій же самій земельній ділянці.

11. Всього 40,8% опитаних підтвердили, що були затримки під час проходження процедури безоплатної приватизації земельних ділянок., а у 58,2% опитуваних затримок не було. При цьому, якщо були затримки, респонденти їх в основному ніяк не вирішували – чекали (67,5%).

12. Всього 2% респондентів вказували, що звертались із позовами до суду у процесі безоплатної приватизації. Серед причин звернень називали: порушення строків виконання договірних зобов’язань та неправильно написане прізвище у документах. Таким чином, до судових тяжб населення Вознесенську можна вважати ще не готовим, воно сподівається на порядність чиновників.

13. Недоліки в роботі землевпорядних організацій: Укладання в усній формі договору про виконання робіт/надання послуг по виготовленню технічної документації їз землеустрою по видачі та реєстрації державного акту на право власності на земельну ділянку між громадянином та землевпорядною організацією в переважній більшості випадків. Неналежне оформлення розрахунково-касових операцій між громадянином (замовником) та землевпорядною організацією (виконавцем) – в значній кількості випадків громадянину не надавалися підтверджуючі бухгалтерські документи про оплату (чек, корінець касового ордеру). Не надання громадянину (замовнику) одного примірника документації їз землеустрою по видачі та реєстрації державного акту на право власності на земельну ділянку. Це тягне за собою повторне виготовлення технічної документації.

14. Процедура безоплатної приватизації земельних ділянок у м. Вознесенську за оцінками мешканців, які вже мали досвід її проходження, є витратною, тривалою та складною. В чому саме полягають проблеми процедури, ми намагались з’ясувати у дослідженні.

Основні незручні моменти процедури:

1) Необхідність збирати велику кількість документів (35,4%)

2) Відсутність „єдиного вікна” (34,4%)

3) Необхідність самостійно відвідувати велику кількість установ (30,2%)

4) Відсутність чітко визначеної процедури, викладеної в спеціальній пам’ятці для громадян (21,9%)

15. При умові, якщо б у м. Вознесенськ була розроблена програма сприяння безоплатній приватизації, респонденти радять в неї включити такі заходи:

Якщо Вас зацікавили результати даного соціологічного опитування, Ви зможете ознайомитися з ними за адресою: вул. Леніна, 41 2 поверх ГО «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська».

 

На правах рекламы
Если вы любите смотреть года, то можите скачать их на специализированных сайтах в  интернете или на торрентах.

 

Экономика

В городе создан общественный бюджетный совет
В ноябре 2006 г., в городе Вознесенске начал свою работу общественный бюджетный совет. Инициатива создания данного объединения принадлежит общественной организации « Агентство экономического развития г. Вознесенск» которая при тесном сотрудничестве..
В м. Вознесенську підписано Меморандум щодо забезпечення прозорості бюджетного процесу
З метою забезпечення участі громадськості міста у формуванні місцевого бюджету, забезпечення прозорості місцевих фінансів та врахування пропозицій від жителів міста стосовно використання бюджетних коштів було підписано Меморандум щодо забезпечення..
Шановні підприємці!
З метою підтримки в місті розвитку малого бізнесу створено юридичну особу – Вознесенський міський Фонд підтримки малого підприємництва. Основною метою даного фонду є надання повторної фінансової допомоги суб’єктам малого бізнесу, які є учасниками..
Соціальне замовлення як механізм вирішення соціальних проблем
В житті міста є дуже багато соціальних проблем на вирішення яких не завжди в місцевому бюджеті знаходяться кошти, тому варто чітко визначати пріоритети розподілу фінансових ресурсів громади. З метою визначення пріоритетних напрямків розподілу..
Що в місті будувати?
Всі ми, мешканці міста, спостерігаємо за тим, як наше місто розвивається, будуються нові об’єкти, зростають нові житлові квартали, покращується благоустрій та зовнішній вигляд міста. На протязі останніх років містобудівна діяльність в м...
Миколаївське РВ провело засідання Секції з питань соціально-економічного розвитку
12 березня Миколаївське РВ АМУ спільно з Вознесенською міською радою провело засідання Секції з питань соціально-економічного розвитку Миколаївського РВ на тему: «Системи управління якістю. Застосування ISO 9001:2000». Для участі у засіданні..
Звіт
Звіт про базове відстеження результативності регуляторного актуНазва регуляторного акту : «Про встановлення земельних сервітутів та визначення плати за них»Виконавець заходів з базового відстеження результативності : Фінансове управління..

 

Общество

В місті створено громадську раду з питань житлово-комунального господарства!
З 10 лютого в місті розпочала свою роботу громадська рада з питань житлово-комунального господарства. Створення даної ради стало можливим завдяки реалізації проекту громадської організації «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська», в рамках..
УВАГА КОНКУРС !!!!!
Вознесенська міська рада оголошує про початок грантового конкурсу, фінансування якого здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету в рамках програми „Соціального інвестування міста Вознесенська на 2006 р.”ЗАГАЛЬНИЙ ГРАНТОВИЙ ФОНД СКЛАДАЄ 50 000..
Учитель року
Учитель - це не лише почесне звання. Справжній учитель - це покликання. Саме для того, щоб визначити найкращих вчителів і проводиться традиційний щорічний конкурс «Учитель року».У міському конкурсі «Учитель року-2007» взяли участь вчителі..
Результати проведення соціологічного дослідження «Перешкоди та прояви корупції на шляху здійснення безоплатної приватизації землі громадянами»
У серпні 2007 р. Вознесенською міською громадською організацією «Агентство економічного розвитку м. Вознесенська» було проведено соціологічне опитування. Опитування проводилось в рамках реалізації проекту «Протидія корупції в сфері управління..
Проведення днів довкілля у Вознесенську
Розпорядження міського голови № 28-р з метою поліпшення санітарного стану міста, очищення його від стихійних сміттєзвалищ після осінньо-зимового періоду, наведення належного порядку на прилеглих територіях підприємств, установ, організацій, на..
Не словом, а ділом
У рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» ЗОШ № 8 взяла активну участь в посадці нових дерев. Шкільне лісництво «Зелений гомін» зовсім юне, але є наставники – фахівці лісового господарства, які завжди допоможуть і підтримують не лише словом, а й..
Муніципальний розвиток громадян
З 23 по 25 квітня наше місто відвідали експерти Муніципальної програми врядування та сталого розвитку Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (МПВСР/ПРООН) Ірина Скалій – експерт з врядування та сталого розвитку та Леонід Туловський –..

  • Спорт

    Відкриття Академії східних єдиноборств
    Також відбулося відкриття Школи східних єдиноборств. Дуже гарне, сяюче новизною приміщення і спортивні зали. Тепер діти..
    Увага!!! «Велика козацька регата»!
    Дитячо-юнацька козацька морська школа «Сокіл» під егідою Українського реєстрового козацтва, в межах програми «100..
    Спортивні танці
    16-18 лютого відбувся Міжнародний фестиваль-конкурс по спортивним танцям. У числі українських клубів танцювальний клуб..
    Презентація плавального басейна
    В четвер в сесійній залі міської ради відбулася презентація проекту плавального басейну, який представив керівник..
    ФК «Зелений Гай – 95»
    20 вересня 2007 р. у місті Родимне Польща проходив традиційний міжнародний турнір з футболу серед юнаків 1993 р.н...
Современная ринопластика в клинике пластической хирургии